Kontakt

Przejdź do treści

Rehabilitacja w Centrum Synergia na Śląsku

Pomagamy z pasją!

Wiele osób zmaga się z bólami kręgosłupa, stawów, mięśni, a także z konsekwencjami urazów i przeprowadzonych operacji. Dlatego tak ważne jest, aby otoczyć się profesjonalizmem i doświadczeniem w dziedzinie rehabilitacji oraz fizjoterapii. Nasze centrum zapewnia kompleksowe wsparcie z zakresu m.in. diagnostyki, terapii manualnej , rehabilitacji ortopedycznej, rehabilitacji pooperacyjnej oraz fizjoterapii na Śląsku. Nad naszym sukcesem czuwa wykwalifikowany zespół specjalistów. Doświadczenie oraz pasja, z jaką podchodzą do swojej pracy, sprawiają, że każdy pacjent jest traktowany z należytą dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i technologie, co owocuje szybkim powrotem do pełnej sprawności pacjentów. Nie traktujemy rehabilitacji jako jedynie obowiązkowego zabiegu, ale jako szansę na poprawę jakości życia naszych pacjentów. Dlatego w naszym centrum oprócz terapii manualnej czy rehabilitacji ortopedycznej znajdą Państwo również możliwość skorzystania z różnorodnych form aktywności fizycznej.

Oferta

Konsultacja ortopedyczna

Konsultacja ortopedyczna to spotkanie pacjenta z lekarzem specjalistą, który diagnozuje i leczy choroby i urazy układu ruchu, takie jak bóle stawów, złamania, skręcenia itp.

Rehabilitacja ortopedyczna

Usprawniamy osoby z zaburzeniami anatomicznymi oraz pacjentów po operacjach, urazach i kontuzjach. Nasze usługi rehabilitacyjne kierujemy do wszystkich osób, którzy cierpią na dolegliwości bólowe ze względu na dysbalanse mięśniowe

Rehabilitacja sportowa

Nazywana również medyczną terapią sportową, to specyficzny program terapeutyczny odpowiadający w dużym stopniu tzw. treningowi wzmacniającemu. Powstała ona przede wszystkim z myślą o zawodowych sportowcach, którzy są bardzo narażeni na powstawanie urazów.

Trening personalny

Pod okiem fachowców, fizjoterapeutów doświadczonych w przeprowadzaniu treningów funkcjonalnych, można rozwijać ściśle określone cele treningowe. Przykładowo może to być powrót do pełnej sprawności fizycznej po procesie rehabilitacji czy przygotowanie do sezonu.

USG narządu ruchu

W naszym ośrodku w Chorzowie działa pracownia USG, w której wykonujemy badania USG narządu ruchu. Zachęcamy do złożenia wizyty w celu uzyskania dokładnej analizy wybranej części układu mięśniowo-szkieletowego.

Fala uderzeniowa

Cierpisz z powodu ostrego lub przewlekłego bólu kości, mięśni, ścięgien, wiązadeł bądź torebek stawowych? Celem odbycia serii zabiegów jest niwelowanie bólu związanego ze stanami chorobowymi układu mięśniowo-szkieletowego.

Rehabilitacja stomatologiczna

Dział rehabilitacji medycznej zajmujący się naprawą funkcjonalności ruchu w obrębie układu czaszkowo-szyjno-żuchwowego. Znajduje swoje zastosowanie m.in. przed i po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzoczaszki, ale wykorzystywana jest również w terapii dolegliwości bólowych

Rehabilitacja neurologiczna

To pojęcie bardzo szerokie, które oznacza złożone działania dążące przede wszystkim do poprawy sprawności fizycznej i zapewnienie ulgi w bólu, który ma podłoże neurologiczne. Korzystać z niej mogą pacjenci z dolegliwościami o różnorodnych przyczynach.

Terapia manualna

Jest praktyczną częścią medycyny, która zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Zaburzona czynność ruchowa może mieć swoje podłoże w niesprawnym funkcjonowaniu składowych narządu ruchu.

Terapia dzieci

W naszym gabinecie udzielamy usługi z zakresu rehabilitacji niemowląt, leczenia was postawy u dzieci w każdym wieku oraz stosujemy metodę Kiss Syndrom.

Igłoterapia

Ma na celu leczenie ostrego i przewlekłego bólu związanego z patologicznymi zjawiskami mającymi miejsce w układzie mięśniowo-szkieletowym pacjenta. Uzyskuje się efekt mechaniczny – destrukcję dysfunkcyjnych płytek motorycznych – oraz efekt sensytywny – zauważalny spadek stężenia substancji bólowych w obrębie napiętego pasma mięśniowego.

Kinesiotaping

To metoda oparta o zasady kinezjologii, rozwinięta w latach 70-tych ubiegłego wieku dzięki doktorowi Kenzo Kase, japońskiemu chiropraktykowi. Polega ona na aplikacji na ciele (w ściśle określony sposób) specjalistycznego, elastycznego plastra.

Joga

Joga to sztuka, nauka i filozofia życia, która wywodzi się z Indii i rozprzestrzeniła się na cały świat. Zajęcia jogi oferują nie tylko doskonały trening fizyczny, ale również zapewniają unikalne doświadczenie duchowe, które prowadzi do harmonii i równowagi wewnętrznej.

Profilaktyka

Dbanie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną jest kluczowe dla zapewnienia sobie dobrego samopoczucia i jakości życia. W przypadku bólu kręgosłupa, regularne ćwiczenia gimnastyczne pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty mogą znacznie poprawić Twoją kondycję i zmniejszyć dolegliwości.

Masaże

Masaż wykonywany na określonym obszarze lub na całym ciele to doskonała forma obniżania napięcia i przeciwdziałania zmęczeniu. Istnieje kilka rodzajów masażu, którego formę dobieramy do Twojego celu. W naszym gabinecie oferujemy: klasyczny, limfatyczny i powięziowy.

Zabiegi Fizykalne

W ofercie znajdują się różnego rodzaju zabiegi, takie jak masaże, krioterapia czy fizykoterapia, które mają na celu poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia pacjenta.

Nowość – Masaż Kobido

Masaż kobido to tradycyjna japońska technika masażu, która skupia się na twarzy, szyi i dekolcie. Nazwa „kobido” oznacza „drogę piękna” i nawiązuje do idei, że regularne wykonywanie tej techniki pomaga w zachowaniu piękna i zdrowia.

Pozytywnych Opinii
0
Zadowolonych pacjentów
100
Lat doświadczenia
0

Poznaj nasz zespół

Joanna Macierzyńska
Fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka manualna

Asia specjalizuje się w pracy z pacjentem zabiegach i kontuzjach. Usprawnia zarówno sportowców jak i osoby prowadzące aktywny tryb życia.

Poznaj mnie
Kinga Krzemińska
Fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka manualna

Kinga na co dzień pracuje z dziećmi z wadami postawy. To nasza specjalistka od skolioz, koślawych kolan i wszelkich asymetrii.

Poznaj mnie
Piotr Poloczek
Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta manualny

Piotrek zajmuje się dokładną diagnostyką zaburzeń funkcjonalnych w obrębie stawów kręgosłupa oraz obwodowych. Wnikliwie analizuje stan pacjenta i wdraża optymalny program usprawniania.

Poznaj mnie
Katarzyna Płonka
Fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka manualna

Kasia jest trenerem fitness oraz specjalistka od treningu siłowego. Zajmuje się fizjoterapią pań w ciąży i połogu.

Poznaj mnie
Adam Ostrowski
Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta manualny

Adam skupia się w swojej pracy na stabilizacji centralnej. Zajmuje się głównie pacjentami z problemami w obrębie kręgosłupa.

Poznaj mnie
Anna Włóczko
Fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka manualna

Ania pracuje z pacjentami, którzy borykają się z problemami w obrębie kręgosłupa i stawów kończyn. Specjalizuje się także w fizjoterapii stomatologicznej.

Poznaj mnie
Paweł Hadzik
Fizjoterapeuta

Paweł pracuje z pacjentami z problemami ortopedycznymi oraz zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych.

Poznaj mnie
Michał Ćwielong
Fizjoterapeuta

Michał specjalizuje się w pracy z sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi. Szczególną uwagę przywiązuje do kompleksowego podejścia do problemu pacjenta. Wykorzystuje zarówno techniki na tkanki miękkie, terapię manualną oraz ćwiczenia.

Marcin Domogała
Fizjoterapeuta

Marcin wykorzystuje doświadczenia zdobyte podczas współpracy ze sportowcami. W codziennej praktyce stosuje wiele elementów Medycznej Terapii Sportowej. Łączy elementy terapii manualnej z umiejętnym zastosowaniem treningu siłowego.

Hubert Kozioł
Fizjoterapeuta

Hubert na co dzień pracuje zarówno z pacjentami neurologicznymi jak i ortopedycznymi. Jako miłośnik sportu doskonale radzi sobie z pacjentami po urazach i kontuzjach sportowych.

Oraz

Iwona Gruszczyńska
Instruktorka Jogi
Poznaj mnie
Maja Gruszczyńska
Masażystka Kobido
Ania Dolińska
Recepcjonistka

Co słychać w Synergii - seria filmów edukacyjnych

Strefa wiedzy

Na naszym blogu znajdziesz wiele ciekawych artykułów.

Strefa szkoleniowa

Centrum Synergia Rehabilitacja
Odtwórz wideo

Dlaczego warto odbyć rehabilitację w Centrum Synergia?

Zobacz, jak i czym wyróżniamy się na tle naszej konkurencji. Centrum Synergia to placówka z historią i tradycjami, a indywidualne podejście do pacjentów oraz profesjonalizm to tylko kilka z naszych atutów.

Rzetelność

Terapie ukierunkowane na jednego pacjenta, zgodnie ze standardami wdrażanymi obecnie przez najlepsze placówki rehabilitacyjne.

Nowoczesne wyposażenie

W Centrum Synergia posiadamy profesjonalne wyposażenie, pozwalające nam na przeprowadzanie nowoczesnych zabiegów z zakresu fizjoterapii.

Doświadczenie

Centrum Synergia powstało w 2007 roku jako jedna z pierwszych tego typu prywatnych placówek na Śląsku.

Wykwalifikowany personel

Naszym głównym atutem jest profesjonalna kadra fizjoterapeutów stale podnoszących swoje kwalifikacje.

Opinie pacjentów

Justyna OrłowskaJustyna Orłowska
19:06 17 Aug 22
Moja mama ma problemy z chodzeniem, a z gabinetu wyszła prawie podskakując z uśmiechem na ustach. Pan Adam bardzo profesjonalny i uśmiechnięty anioł, który wszystko cierpliwie tłumaczył i zagadywał. Wszystkim polecam to miejsce na masaż 🙂
KokqKokq
09:22 17 Aug 22
Pełen profesjonalizm, zwichnięty staw skokowy, dwa tygodnie rechabilitacji i już biegam po plaży. Bardzo polecam 👍
Katarzyna DendraKatarzyna Dendra
06:04 31 Jul 22
Wspaniałe grono specjalistów którzy odpowiednio i z sercem wykonują swoją pracę.
Joanna KałużaJoanna Kałuża
13:00 16 May 22
Wielkie podziękowanie dla Pana Adama za pomoc mojej Mamie w usprawnieniu prawej ręki po złamaniu. Pan Adam bardzo profesjonalnie i z zaangażowaniem podszedł do rehabilitacji i w niespełna 3 tygodnie bardzo pomógł mojej Mamie. Serdecznie dziękuję, pozdrawiam i gorąco polecam.
Artur OkajArtur Okaj
14:58 21 Feb 22
Bardzo życzliwe podejście i przyjazna atmosfera.Pozdrowienia dla Pana Piotra który bardzo się angażuje, a do tego potrafi w dostępny sposób wytłumaczyć pacjentom ich położenie.
js_loader

Prywatna praktyka rehabilitacyjna

Centrum Synergia to prywatna praktyka rehabilitacyjna znajdująca się w Chorzowie. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie fizjoterapii, głównie ortopedycznej i sportowej. Od 15 lat pomagamy pacjentom w bezpiecznym powrocie do zdrowia oraz odzyskaniu sprawności fizycznej.

Tworzymy zgrany, doświadczony zespół, który stale podnosi swoje kwalifikacje i poszerza obszar kompetencji. Rozwijamy się naukowo, śledzimy na bieżąco postępy wiedzy medycznej, czynnie uczestniczymy w kongresach i sympozjach z dziedziny fizjoterapii, medycyny sportowej oraz traumatologii narządu ruchu.

Oferujemy szeroki zakres terapii ukierunkowanych na niwelowanie bólów układu mięśniowo-szkieletowego. Wykorzystujemy głównie techniki terapii manualnej oraz mięśniowo-powięziowe, posiłkujemy się nowoczesnymi zabiegami, takimi jak: fala uderzeniowa, kinesiotaping, szeroka gama masaży, suche igłowanie itp. Tworzymy plany leczenia, dopasowane do potrzeb i możliwości osób zwracających się do nas o pomoc.

Zapewniamy indywidualne podejście, ciepłą atmosferę oraz wspólne przeżywanie emocjonalne, które sprawia, że czują się Państwo u nas komfortowo. Szeroka gama ćwiczeń oraz zastosowane nowoczesne metody usprawniania przynoszą oczekiwane rezultaty w postaci powrotu do pełni zdrowia i aktywności fizycznej.

Fizjoterapia — szeroki zakres zabiegów leczniczych

W naszej placówce pacjenci mogą liczyć na pełen zakres zabiegów i ćwiczeń z zakresu fizjoterapii. Prowadzimy terapię manualną, której celem jest leczenie i zapobieganie zaburzeń czynności ruchowych. W ofercie znajduje się również igłoterapia (stosowana podczas przewlekłego bólu w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego) oraz kinesiotaping (metoda aplikowania na ciało specjalnych, elastycznych plastrów). Ponadto wykonujemy masaże  klasyczne, limfatyczne i powięziowe. Zapewniamy szereg zabiegów fizykalnych, m.in.:

  • elektrolecznictwo — m.in. prądy wysokonapięciowe, mikroprądy;
  • sonoterapia — terapia ultradźwiękowa w połączeniu z elektryczną stymulacją mięśni;
  • światłolecznictwo — m.in. laser punktowy i laser skaner;
  • termoterapia — m.in. krioterapia miejscowa, ciepłolecznictwo miejscowe.

Jeśli mają Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu. W celu umówienia wizyty można skorzystać z formularza online.

Całość to więcej niż suma części
Arystoteles