Kontakt

Przejdź do treści

Firma z tradycją

Dlaczego Centrum Synergia

Dokładna diagnoza

Przykładamy ogromną wagę do dokładnej diagnozy pacjenta – dopiero na jej bazie opracowujemy program działania.

Profilaktyka

W Centrum Synergia dbamy o profilaktykę i prewencję.

Specjaliści

Współpracujemy z innymi specjalistami dla dobra naszych pacjentów

Edukacja

Nieustająco rozwijamy swoje umiejętności, poszerzamy zakres wiedzy z dziedzin medycznych

Nowoczesne podejście

Posługujemy się wieloma uznanymi w świecie metodami fizjoterapeutycznymi

Pasja

Nasz zespół podchodzi do swojej pracy z wielką pasją i zaangażowaniem.

17 lat doświadczenia

Synergia powstała w 2007 roku, jako jedna z pierwszych tego typu prywatnych placówek na Śląsku. Od samego początku największy nacisk kładliśmy na podnoszenie kwalifikacji kadry oraz wysoką jakość usług.

Obecnie jesteśmy jednym prężniej działających na Śląsku Ośrodków Fizjoterapeutycznych. W przeprowadzonym w 2014 roku badaniu rynku usług fizjoterapeutycznych przez Gazetę Wyborczą, Synergia ulokowała się na zaszczytnym 3 miejscu w Polsce!

Tworzymy zgrany, doświadczony zespół fizjoterapeutów. Stale podnosimy swoje kwalifikacje i rozwijamy się naukowo, śledzimy na bieżąco postępy wiedzy medycznej, czynnie uczestniczymy w kongresach i sympozjach z dziedziny fizjoterapii, medycyny sportowej oraz traumatologii narządu ruchu. Liczne publikacje potwierdzają najwyższy poziom naszych specjalistów. Jesteśmy również członkami wielu Towarzystw Naukowych m.in. Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT) i Europejskiej Federacji Akademii Szkół Terapeutów Manualnych (European Federation of Academies for Manual Therapy – EFAMT), Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF), Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej (PTTS), Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej (PTMS).

Naszą ambicją jest tworzenie centrum rehabilitacji na najwyższym poziomie. Dążymy do tego poprzez stosowania najnowszych osiągnięć z zakresu fizjoterapii, fizjologii i medycyny. Naszym pacjentom zapewniamy wysoki komfort usprawniania, zarówno pod względem medycznym, fizycznym jak i emocjonalnym.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, ciepło oraz wspólne przeżywanie emocjonalne, które zapewni, że poczujecie się Państwo u nas komfortowo a szeroka gama ćwiczeń oraz zastosowane nowoczesne metody usprawniania przyniosą oczekiwane rezultaty.

Indywidualne podejście do pacjenta

Zgodnie z obecnie wdrażanymi standardami przez najlepsze placówki rehabilitacyjne terapia powinna być ukierunkowana na jednego pacjenta (podejście indywidualne). Prawidłowa ocena jego stanu zdrowia czyli diagnostyka fizjoterapeutyczna jest kluczem do programowania terapii. To co wyróżnia fizjoterapię z innych zawodów medycznych, to spojrzenie na człowieka pod względem wykonywanej przez niego funkcji ruchowej. Co to oznacza? Jeżeli chcemy biegać musimy najpierw prawidłowo stać i chodzić, dlatego powinniśmy być świadomi tego, że mogą u nas występować pewne deficyty ruchowe. Inny przykład: jeżeli dochodzi do zerwania więzadła w stawie kolanowym nie wystarczy jedynie odtworzyć jego przebieg w czasie zabiegu operacyjnego i na tym zakończyć leczenie. Najważniejszym celem dla fizjoterapeuty jest odzyskanie funkcji ruchowej tego stawu i całej nogi (m.in. poprzez odtworzenie zakresu ruchu w stawie, siły mięśniowej oraz tzw. Propriocepcji – „czucia ruchu”).

Terapia indywidualna rozpoczyna się od pierwszej wizyty diagnostycznej (1,5 godz.). Czas spędzony na szczegółowej diagnostyce pozwala ocenić fizjoterapeucie stan w jakim jest pacjent. Szczegółowy wywiad, szereg wykonywanych testów, dogłębna analiza problemów pacjenta pozwala zrozumieć specjaliście w jaki sposób ruch (niekontrolowany/nieprawidłowy) wpływa i generuje dolegliwości, które występują u pacjenta.

Zlokalizowanie w organizmie „słabych punktów” (ograniczenia i deficyty w zakresie stabilności, mobilności i kontroli motorycznej) umożliwia wybrać najkorzystniejszą strategię terapii i leczenia.

Terapia ma na celu przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych, utraconej funkcji ruchowej, jej wzmocnienie i utrwalenie. W tym celu terapeuta korzysta z wielu metod, dobierając je zgodnie z aktualnymi potrzebami pacjenta.

bol plecow

Specjaliści kładą nacisk na edukację dobrych nawyków, która zapobiega nawrotom problemu w przyszłości. Działania prewencyjne są bardzo ważne. Zwrócenie uwagi na higienę ruchu pozwala uniknąć przykrych sytuacji w przyszłości.

Wykwalifikowany personel

zespol

Naszym głównym atutem jest profesjonalna kadra fizjoterapeutów, stale podnoszących swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach oraz poprzez pracę naukową w dziedzinie nauk medycznych i nauk o kulturze fizycznej. Ciągłe pogłębianie swojej wiedzy i zdobywanie doświadczenia zawodowego pozwala nam na zapewnienie naszym Pacjentom, fizjoterapii na najwyższym poziomie zgodnie z najnowszymi światowymi standardami.