Kontakt

Wrześniowa promocja na badanie postawy Twojego dziecka

Przejdź do treści

Rehabilitacja dyskopatii kręgosłupa

operacja

Rehabilitacja neurologiczna to pojęcie bardzo szerokie, które oznacza złożone działania dążące przede wszystkim do poprawy sprawności fizycznej i zapewnienie ulgi w bólu, który ma podłoże neurologiczne. Korzystać z niej mogą pacjenci z dolegliwościami o różnorodnych przyczynach – między innymi sprawdza się w leczeniu objawów współwystępujących z:

  • ostrym i przewlekłym zespole bólowym kręgosłupa,
  • zapaleniem nerwów obwodowych (rwa kulszowa, rwa ramienna),
  • polineuropatiami,
  • stanami po udarach mózgu (niedowłady, porażenia),
  • stanami po urazach kręgosłupa,
  • guzami mózgu i SM.
Centrum Synergia Rehabilitacja
Centrum Synergia Rehabilitacja

Zatem rehabilitacją neurologiczną obejmuje się zarówno pacjentów z najczęściej spotykanymi problemami bólowymi określanymi mianem dyskopatii kręgosłupa, jak i tych, którzy cierpią na schorzenia bardziej dotkliwe w konsekwencjach dla ich funkcjonowania: udary czy polineuropatie. W naszym ośrodku na Śląsku przykładamy wagę do tego, aby – dzięki indywidualnej pracy z każdym pacjentem – efekt terapeutyczny był szybki i trwały.

Rehabilitacja dyskopatii kręgosłupa

Pacjentom z dyskopatią, ostrymi zespołami bólowymi kręgosłupa czy bólami korzeniowymi (rwą kulszową) proponujemy kompleksową, indywidualnie zaplanowaną rehabilitację neurologiczną. Plan terapii obejmuje zazwyczaj wiele technik rozluźniających i przeciwbólowych, a także masaże lecznicze, nowoczesną fizykoterapię oraz odpowiednio ukierunkowaną terapię manualną. Wszystkie zajęcia i ćwiczenia dobieramy na podstawie wniosków wysnutych z uprzednio zebranego wywiadu oraz przeprowadzonych badań fizykalnych.

Dyskopatia kręgosłupa to coraz częściej pojawiająca się w naszych gabinetach jednostka chorobowa, a wynikiem jej występowania jest nie tylko proces starzenia się, ale również siedzący tryb życia. Na rehabilitację dyskopatii kręgosłupa kierowani są młodzi pacjenci, którzy:

  • ograniczają aktywność fizyczną ze względu na brak czasu;
  • nie znają podstawowych zasad pracy w pozycji siedzącej;
  • nie utrzymują prawidłowej postawy ciała.

Jednak podstawową przyczyną rozwoju zmian dyskopatycznych jest występowanie zmian zwyrodnieniowych oraz spadek uwodnienia jądra miażdżystego.

Rehabilitacja rwy kulszowej

Podczas rehabilitacji rwy kulszowej wdrażamy nowoczesne zabiegi z zakresu fizjoterapii i masażu leczniczego. Podczas leczenia kluczowe jest zwalczanie bólu oraz wygaszenie zapalenia. Do technik najczęściej stosowanych w rehabilitacji rwy kulszowej należy kinezyterapia, terapia manualna oraz kinesiotaping, co dla wielu pacjentów stanowi jeszcze nowatorską metodę. Taping polega na przyklejaniu specjalnych plastrów w odpowiednich miejscach. Wpływa to m.in. na utrzymanie prawidłowej postawy.

Leczenie bólu kręgosłupa

Uciążliwy, trudny do zniesienia ból kręgosłupa dotyka wielu osób, bez względu na wiek i rodzaj wykonywanej pracy. Leczenie bólu kręgosłupa poprzez rehabilitację ważne jest zarówno w sytuacji wytępienia pierwszych objawów, jak i w przypadku zaawansowanych już schorzeń. W zależności od przyczyn i stanu zdrowia pacjenta, wprowadzenie odpowiednio dobranych zabiegów może przyczynić się do przywrócenia sprawności lub uzupełniać terapię leczenia bólu kręgosłupa.

W naszym centrum rehabilitacji na Śląsku dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci w sposób bezpieczny odzyskiwali sprawność fizyczną.

Rehabilitacja niedowładów i porażeń

W naszym ośrodku na Śląsku uczymy pacjentów aktywnie pokonywać swoje dolegliwości związane m.in. z udarami i urazami rdzenia kręgowego. Usprawniamy także osoby z guzami mózgu oraz te cierpiące na niedowłady i porażenia. W tym celu wykorzystujemy metody NDT Bobath oraz PNF.

Pacjentom, którzy cierpią z powodu konsekwencji poważnych zespołów klinicznych wpływających na funkcjonowanie ich układu nerwowego, proponujemy szeroko zakrojoną rehabilitację neurologiczną, dopasowaną do ich potrzeb i możliwości. Składa się ona z szeregu działań, których celem jest optymalizacja udziału i funkcjonowania danej osoby w społeczeństwie. Rehabilitacja neurologiczna wiąże się też z przywróceniem możliwie jak najwyższej jakości życia.

Chcesz zapisać się na wizytę?

Skorzystaj z formularza online aby zaplanować wizytę w dogodnym terminie!