Kontakt

Przejdź do treści

Szkolenia dla fizjoterapeutów

Staw kolanowy

W Centrum Synergia oferujemy nie tylko rozmaite formy rehabilitacji dla pacjentów z dolegliwościami ortopedycznymi i neurologicznymi, ale również organizujemy firmowe szkolenia profilaktyczno-lecznicze z zakresu przeciwdziałania dolegliwościom bólowym kręgosłupa oraz prowadzimy szkolenia dla fizjoterapeutów. Obecnie trwa nabór m.in. do kursów dotyczących rehabilitacji stawu kolanowego oraz obręczy barkowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami kursu, który został opisany poniżej.

Diagnostyka i nowoczesne metody usprawniania stawu kolanowego w aspekcie biomechanicznej całości kończyny dolnej

Charakterystyka: Kurs przeznaczony dla magistrów fizjoterapii, fizjoterapeutów z tytułem licencjata i techników fizjoterapii. Celem kursu jest zapoznanie uczestników z szeroko rozumianą diagnostyką, badaniem klinicznym, leczeniem zachowawczym i operacyjnym oraz kompleksową rehabilitacją w przypadkach różnych patologii stawu kolanowego.

Czas trwania: Kurs obejmuje 2 sesje dwudniowe.

  • I stopień – diagnostyka (2 dni)
  • II stopień – kompleksowa rehabilitacja (2 dni)

 

Warunkiem uczestnictwa w II stopniu jest ukończenie I stopnia szkolenia.

Zasady naboru

Warunkiem uczestnictwa w naborze na kurs szkoleniowy dla fizjoterapeutów jest dostarczenie podania (formularza zgłoszeniowego dostępnego do pobrania na stronie internetowej) oraz kserokopii dyplomu ukończenia studiów lub szkoły policealnej. Przyjęcie odbywa się na podstawie analizy dostarczonych dokumentów oraz kolejności zgłoszeń.

Przebieg kursu

Podczas kursu zostaną przybliżone zagadnienia z zakresu anatomii i biomechaniki oraz omówione najczęstsze urazy stawu kolanowego. Odbędą się również zajęcia warsztatowe z zakresu anatomii palpacyjnej. Specjalista ortopeda zaprezentuje szczegółowe badanie kliniczne i obrazowe, w tym USG narządu ruchu. Wszyscy uczestnicy szkolenia nauczą się w profesjonalny i bezpieczny sposób przeprowadzać badanie stawu kolanowego oraz powiązanych z jego funkcją stawów, które pozwoli zaplanować i przeprowadzić w pełni skuteczną terapię! Szkolenie zapewnia maksimum umiejętności praktycznych do natychmiastowego wykorzystania w praktyce.

Moduł pierwszy

Moduł pierwszy przeprowadzony zostanie w Prosektorium Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przez doświadczonego wykładowcę anatomii palpacyjnej, dr. n. med. Michała Szlęzaka. W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia „namacalnie” poznają wszystkie struktury wewnątrz stawu kolanowego.

Moduł drugi

Moduł drugi dotyczyć będzie leczenia zachowawczego oraz pooperacyjnego w najczęstszych urazach i dysfunkcjach stawu kolanowego oraz rehabilitacji po nich. Zaprezentowane zostaną najnowsze sposoby planowania i prowadzenia skutecznej rehabilitacji – zarówno samych dysfunkcji stawu kolanowego, jak i dolegliwości z okolicy tego stawu, spowodowanych zaburzeniami w innych okolicach ciała.

Szkolenie zapewnia maksimum umiejętności praktycznych do natychmiastowego wykorzystania w praktyce.

Małe grupy

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach. Zapewniamy 5 wykwalifikowanych asystentów dla 25 uczestników szkolenia.

Materiały szkoleniowe

W koszt kursu zawarte są bogate materiały szkoleniowe.

Wyżywienie

Podczas trwania kursu zapewniamy 2 ciepłe posiłki oraz przekąski i napoje w trakcie przerw.

Serdeczenie zapraszamy!

Centrum Synergia to nowoczesna placówka rehabilitacyjna. Dysponuje dwiema, bogato wyposażonymi salami gimnastycznymi oraz nowoczesnym gabinetem fizykoterapii (200m²). Centrum Synergia oferuje fizjoterapię według najwyższych standardów. Prowadzi ją wyspecjalizowana i doświadczona kadra terapeutów, która stale podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach, a także uczestnicząc w licznych konferencjach i kongresach. W ramach współpracy z Międzynarodową Federacją Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT) i Europejską Federacją Akademii Szkół Terapeutów Manualnych (European Federation of Academies for Manual Therapy – EFAMT), Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Polskim Towarzystwem Traumatologii Sportowej fizjoterapeuci Centrum Synergia doskonalą umiejętności z zakresu rehabilitacji po urazach i operacjach ortopedycznych w obrębie stawu kolanowego, barkowego, skokowego, usprawniania w schorzeniach kręgosłupa, w chorobach reumatoidalnych oraz neurologicznych. Centrum Synergia specjalizuje się w rehabilitacji sportowej, współpracuje z klubami sportowymi (Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Olimpia Piekary, Gomola Trans Airco Grupa Kolarska, Rozwój Katowice i inne) zapewniając fachową pomoc fizjoterapeutyczną, obejmującą wiele uznanych na świecie metod z zakresu kinezyterapii oraz nowoczesnej fizykoterapii. Równocześnie terapeuci Centrum Synergia prowadzą wykłady i seminaria z zakresu profilaktyki zdrowia dla firm, fundacji, podczas festiwali i imprez masowych propagujących zdrowy styl życia, na potrzeby wyższych uczelni.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt oraz wysłanie wypełnionego wniosku na poniższy adres e-mail.

Kontakt e-mail

rejestracja@centrum-synergia.pl monikatiffert@gmail.com

Karta zgłoszeniowa

Wypełnić i wysłać na adres e-mail