Kontakt

Przejdź do treści
Strona główna » Na czym polega masaż Kobido?

Na czym polega masaż Kobido?

masaż kobido

Masaż Kobido to starożytna japońska sztuka pielęgnacji twarzy, łącząca techniki masażu, akupresury oraz limfodrenażu, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Ten masaż, uznawany za nieinwazyjny lifting twarzy, oddziałuje zarówno na skórę, jak i mięśnie twarzy, co pozwala osiągnąć efekt odmłodzenia i odprężenia. Co warto o nim wiedzieć?

Masaż Kobido — tajemnice starożytnej sztuki pielęgnacji twarzy

Masaż Kobido wywodzi się z Japonii. Co więcej, jego historia sięga ponad 500 lat wstecz. Swoją nazwę zawdzięcza japońskiemu mistrzowi masażu — Kobido Nagatomu — który udoskonalił i spopularyzował tę metodę pielęgnacji twarzy na dworze cesarskim. Masaż ten opiera się na głębokim dotyku i precyzyjnych ruchach manualnych, które docierają do wszystkich warstw skóry i mięśni.

Jednym z kluczowych elementów masażu Kobido jest stymulacja punktów akupunkturowych oraz meridianów energetycznych, które przebiegają na twarzy. Dzięki temu masażysta jest w stanie pobudzić przepływ energii chi, pomagając pacjentowi osiągnąć równowagę energetyczną i harmonię między ciałem a umysłem. Podczas zabiegu wykorzystuje się także techniki rozluźniania mięśni, detoksykacji tkanek oraz limfodrenażu, aby oczyścić skórę z toksyn i przyśpieszyć jej regenerację. Masaż Kobido w Chorzowie można wykonać m.in. w Centrum Synergia.

Co może dać regularne stosowanie masażu Kobido?

Regularne stosowanie masażu Kobido może przynieść wiele korzyści dla skóry i ogólnego samopoczucia. Po pierwsze, pomaga zredukować napięcia mięśniowe twarzy, które mogą prowadzić do powstawania zmarszczek mimicznych oraz opadających powiek. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Po drugie, masaż Kobido pobudza krążenie krwi i limfy w tkankach twarzy, co przyczynia się do lepszego odżywienia komórek i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

Za sprawą masażu skóra może odzyskać blask, stać się gładsza i bardziej promienna. Wykonuje się go również w celu poprawienia owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek oraz by uzyskać efekt liftingu skóry. Należy dodać, że masaż Kobido może przyczynić się do redukcji stresu, poprawienia koncentracji oraz wzmocnienia układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *