Kontakt

Przejdź do treści
Strona główna » Na czym polega masaż Kobido?

Na czym polega masaż Kobido?

masaż kobido

Masaż Kobido to starożytna japońska sztuka pielęgnacji twarzy, łącząca techniki masażu, akupresury oraz limfodrenażu, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Ten masaż, uznawany za nieinwazyjny lifting twarzy, oddziałuje zarówno na skórę, jak i mięśnie twarzy, co pozwala osiągnąć efekt odmłodzenia i odprężenia. Co warto o nim wiedzieć?

Masaż Kobido — tajemnice starożytnej sztuki pielęgnacji twarzy

Masaż Kobido wywodzi się z Japonii. Co więcej, jego historia sięga ponad 500 lat wstecz. Swoją nazwę zawdzięcza japońskiemu mistrzowi masażu — Kobido Nagatomu — który udoskonalił i spopularyzował tę metodę pielęgnacji twarzy na dworze cesarskim. Masaż ten opiera się na głębokim dotyku i precyzyjnych ruchach manualnych, które docierają do wszystkich warstw skóry i mięśni.

Jednym z kluczowych elementów masażu Kobido jest stymulacja punktów akupunkturowych oraz meridianów energetycznych, które przebiegają na twarzy. Dzięki temu masażysta jest w stanie pobudzić przepływ energii chi, pomagając pacjentowi osiągnąć równowagę energetyczną i harmonię między ciałem a umysłem. Podczas zabiegu wykorzystuje się także techniki rozluźniania mięśni, detoksykacji tkanek oraz limfodrenażu, aby oczyścić skórę z toksyn i przyśpieszyć jej regenerację. Masaż Kobido w Chorzowie można wykonać m.in. w Centrum Synergia.

Co może dać regularne stosowanie masażu Kobido?

Regularne stosowanie masażu Kobido może przynieść wiele korzyści dla skóry i ogólnego samopoczucia. Po pierwsze, pomaga zredukować napięcia mięśniowe twarzy, które mogą prowadzić do powstawania zmarszczek mimicznych oraz opadających powiek. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Po drugie, masaż Kobido pobudza krążenie krwi i limfy w tkankach twarzy, co przyczynia się do lepszego odżywienia komórek i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

Za sprawą masażu skóra może odzyskać blask, stać się gładsza i bardziej promienna. Wykonuje się go również w celu poprawienia owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek oraz by uzyskać efekt liftingu skóry. Należy dodać, że masaż Kobido może przyczynić się do redukcji stresu, poprawienia koncentracji oraz wzmocnienia układu odpornościowego.