Kontakt

Przejdź do treści

Badanie postawy Twojego dziecka

Wrześniowa promocja w Centrum Synergia

Czy postawa Twojego dziecka wpływa na jego zdrowie?

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają więcej czasu przy ekranach komputerów i smartfonów niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet te, których rodzice dbają o zdrowe nawyki ruchowe mają problemy z postawą ciała. Nie wychwycone na czas, nie korygowane w odpowiedni sposób, w przyszłości stanowią potencjalne źródło poważnych problemów zdrowotnych (dyskopatie, bóle głowy, szybsze zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów kolanowych, biodrowych itp.). Jak mówi stara prawda – lepiej zapobiegać niż leczyć. Regularne badania postawy dziecka pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty minimalizują to ryzyko!

Drogi Rodzicu jeżeli zauważyłeś coś niepokojącego w postawie swojego dziecka – nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

Zadzwoń pod numer +48 799 056 782 lub zarezerwuj online.

Najczęstsze problemy pojawiające się u dzieci

Skolioza czyli mówiąc prostym językiem jest to skrzywienie kręgosłupa, jego odchylenie od prawidłowej osi.
Kręgosłup ustawia się w kształcie litery „C” (skolioza jednołukowa) lub „S” (skolioza dwułukowa). 

Wady stóp powstają jako skutek obniżonego napięcia mięśniowego oraz słabego aparatu więzadłowo-mięśniowego. Wada dotyczy nie tylko samej stopy, ale całej postawy.

Płaskostopie to spłaszczenie łuku poprzecznego stopy, nierzadko także podłużnego i poszerzenie przodu stopy (często występuje razem z koślawością stóp).

Stopy koślawe to wada, w której stopa opiera się na wewnętrznej stronie, a pięta schodzi do wewnątrz.

Szpotawość kolan to nogi łukowato wygięte w kształcie litery „O”, gdy podudzia kierują się na zewnątrz.

Koślawość kolan czyli nogi w kształcie „iksów”, gdy kolana kierują się do wewnątrz.

Wielu specjalistów przekonuje rodziców, że dziecko wyrośnie np. z koślawości kolan, czy stóp, pleców okrągłych. Niestety przy dzisiejszym trybie życia, gdy dzieci ponad połowę dnia spędzają w pozycji siedzącej i zdecydowanie mają zbyt mało ruchu szanse na samoistną korekcję wad maleją i istnieje duże ryzyko, że będą się pogłębiać i wpływać na powstawanie innych wad postawy.

Dlatego jeśli zauważą Pastwo obecność któregokolwiek z powyższych czynników warto umówić się na wizytę. Nasz fizjoterapeuta dokładnie przyjrzy się postawie Twojego dziecka i oceni czy dana wada wymaga korekcji i ewentualnego rozpoczęcia rehabilitacji.

Zapisz swoję dziecko na wizytę.

Tylko do końca września 2022 wszystkie dzieci w wieku od 3 do 18 lat obowiązuję rabat 30%

Jak przygotować się na wizytę

Opinie pacjentów

Bardzo profesjonalnie przeprowadzona rehabilitacja. Pani Karolina jest młodą, bardzo miłą osobą. Zainteresowana problemami pacjenta, chętna odpowiedzieć na wszystkie jego pytania. Jestem bardzo zadowolona

Pani Kasia Płonka jest w pełni profesjonalna i zaangażowana w pracy nad pacjentem. Polecam każdemu kto potrzebuje rehabilitacji. Centrum Synergia jest dobrze wyposażone i przyjazne dla pacjenta.

Pani Marta jest bardzo profesjonalną osobą, a przy tym bardzo sympatyczna, z dobrym podejściem do dzieci. Jesteśmy w dobrych rękach 🙂

Jestem bardzo zadowolony, szybka i fachowa pomoc lekarska, Pan doktor komunikatywny, bardzo kompetentny i co najważniejsze pomógł. Polecam innym !.

Pan Łukasz to profesjonalista w swoim zawodzie. Wie jak pomoc, co zrobić by nasz stan zdrowia się poprawił. Takiego fizjoterapeute polecam kazdemu.