Kontakt

Przejdź do treści

Monika Tiffert

mgr. Monika Tiffert

Otwarcie własnej praktyki rehabilitacyjnej było zawsze moim marzeniem a więc marzenia sie spełniają!Jestem właścicielem ale również terapeutą, gdyż rehabilitacja była i jest moja pasją! Jestem wielką entuzjastka holistycznego spojrzenia na człowieka, wykorzystuję w swojej pracy najnowsze osiągnięcia zarówno z zakresu fizjoterapii, jak i psychologii i medycyny naturalnej. Jestem certyfikowaną terapeutką manualną, naturoterapeutką, specjalistką usprawniania stawów obwodowych i kręgosłupa.Na co dzień współpracuję z młodymi terapeutami– od nich czerpie siłę i entuzjazm. Sama chętnie dzielę się moimi doświadczenia – jestem wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Europejskiego Centrum Edukacji Omega, Wyższej Szkoły Bankowości w Poznaniu, prowadzę autorskie szkolenia dla fizjoterapeutów z zakresu usprawniania stawu kolanowego, pisuję regularnie artykuły propagujące nowoczesne trendy fizjoterapeutyczne dla czasopism medycznych.W czasie wolnym najchętniej maltretuję swoje ciało na górskich wyprawach rowerowych oraz kontemplując przyrodę z końskiego grzbietu w najbardziej niedostępnych zakątkach Polski.

Doświadczenie zawodowe

 • 2011 – nadal wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
 • 2010 – nadal nauczyciel w Europejskim Centrum Szkolenia Omega
 • 2007 obecnie Centrum Synergia właściciel
 • 2003 – 2009 praca w charakterze nauczyciela terapeuty – rehabilitanta w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich
 • 1995 – 2007 praca w charakterze mgr reh. W Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich
 • 2003 – 2007 zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w ramach Poradni Wad Postawy w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich
 • 2003 – 2006 praca w charakterze nauczyciela praktycznego zawodu fizjoterapii w I Medycznym Studium Zawodowym im Z. Szlenkierówny w Katowicach
 • 2004 – 2005 prowadzenie i realizacja autorskiego programu telewizyjnego z zakresu praktycznego wykorzystania rehabilitacji w warunkach domowych dla Telewizji Kablowej „Telpol” SPPUE ( „Kwadrans dla zdrowia”)
 • 2002 – 2005 prowadzenie Prywatnej Praktyki Masażu i Terapii Manualnej
 • 2005 praca w charakterze terapeuty manualnego w Centrum Medycyny Funkcjonalnej Arkadia – Med w Katowicach
 • 1998 – 1999 zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w ramach Poradni Wad Postawy na basenie w SP nr 2 w Siemianowicach Śląskich
 • 1997 – 1999 praca w gabinecie masażu i terapii manualnej Altera w Katowicach

Edukacja

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, na kierunku rehabilitacja


Ukończone Studia Podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego na AWF w Katowicach

logo AWK Katowice

Kursy i szkolenia

(Katowice, 2011)

kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

(Katowice, 2006)

kurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

(Repty, 2005)

prowadzący Joanna Szamańska

(1999 – 2000)

 • I moduł 06 – 11.10.1996
 • II moduł  05 – 07.04 1997
 • III moduł 13 – 14.10.1997
 • IV moduł 29. 09 – 01.10.1998 (egzamin)

Historia

Po ponad 13 letniej pracy w na Oddziale Rehabilitacji Narządu Ruchu w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich, otworzyła w 2007 roku Prywatną Praktykę Rehabilitacyjną – Centrum Synergia. Centrum Synergia specjalizuje się w rehabilitacji sportowej, współpracuje z klubami sportowymi sportowym (Ruch Chorzów, Gomola Trans Airco Team, Polonia Bytom, KS Rozwój Katowice i inne) zapewniając fachową pomoc rehabilitacyjną, obejmującą wiele uznanych na świecie metod terapeutycznych z zakresu nowoczesnej fizjoterapii.

Specjalizuje się w rehabilitacji stawu kolanowego, biodrowego, barkowego oraz kręgosłupa. Posiada liczne doświadczenia w zakresie usprawniania osób po oparzeniach. Mocno zaangażowana we wspieranie rozwoju motorycznego dzieci z wadami postawy oraz z zaburzeniami neurologicznym. Szczególnie interesuje się fizjoterapią sportową, ortopedyczną, terapią manualna, centralną i obwodową stabilizacją. Jest wielką entuzjastką holistycznego spojrzenia na człowieka, wykorzystuje w swojej pracy najnowsze osiągnięcia zarówno z zakresu fizjoterapii, psychologii jak i medycyny naturalnej.

Propaguje wśród pacjentów świadome dbanie o zdrowie poprzez zachęcanie do uczestnictwa w programach profilaktycznych obejmujących takie zagadnienia jak: walka z negatywnymi skutkami stresu, profilaktyka schorzeń kręgosłupa, otyłości, profilaktyka wad postawy u dzieci, zajęcia przygotowujące do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Jest błyskotliwym i cenionym wykładowcą – trenerem. Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, pracowała jako nauczyciel fizjoterapii w Medycznym Studium Zawodowym w Katowicach, w Europejskim Centrum Rozwoju Omega. Prowadziła wykłady i seminaria w ramach festiwalu „Progressteron”, podczas Chorzowskich Dni Promocji Zdrowia, w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, dla Stowarzyszenia „Kobieta Liderem Świata” oraz dla firm. Aktualnie współpracuje z Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix w Wiśle, prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów z zakresu diagnostyki i usprawniania stawu kolanowego. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej, 8-9.03.2013r.