Strefa szkoleń

Staw kolanowy

Diagnostyka i nowoczesne metody usprawniania stawu kolanowego w aspekcie biomechanicznej całości kończyny dolnej

Charakterystyka: Kurs przeznaczony dla mgr fizjoterapii, fizjoterapeutów z tytułem licencjata, techników fizjoterapii. Celem kursu jest zapoznanie uczestników z szeroko rozumianą diagnostyką, badaniem klinicznym, leczeniem zachowawczym, operacyjnym oraz kompleksową rehabilitacją w przypadkach różnych patologii stawu kolanowego. Czas trwania: 2 sesje dwudniowe I stopień – diagnostyka (2 dni) II stopień – kompleksowa rehabilitacja (2 dni).

Zasady naboru

Dostarczenie podania – formularz zgłoszeniowy (dostępny do pobrania ze strony internetowej), kserokopii dyplomu ukończenia studiów (szkoły policealnej). Przyjęcie odbywa się na podstawie analizy dostarczonych dokumentów oraz kolejności zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa w II stopniu szkolenia jest ukończenie I stopnia.

W module pierwszym przybliżone zostaną zagadnienia z anatomii (w tym bogate zajęcia warsztatowe z zakresu anatomii palpacyjnej), biomechaniki, oraz omówione najczęstsze urazy stawu kolanowego. Zaprezentujemy również szczegółowe badanie kliniczne i obrazowe w bardzo ciekawy sposób przekazane przez specjalistę ortopedę. Wszyscy uczestnicy szkolenia nauczą się w profesjonalny i bezpieczny sposób przeprowadzać badanie stawu kolanowego oraz powiązanych z jego funkcją stawów, które pozwoli zaplanować i przeprowadzić w pełni skuteczna terapię!

Moduł pierwszy

W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia „namacalnie” poznają wszystkie struktury wewnątrz stawu kolanowego, przeprowadzone w Prosektorium Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przez doświadczonego wykładowcę anatomii palpacyjnej dr n. med. Michała Szlęzaka.

Moduł drugi

Moduł drugi dotyczyć będzie leczenia zachowawczego oraz pooperacyjnego w najczęstszych urazach i dysfunkcjach stawu kolanowego oraz rehabilitacji po nich. Zaprezentowane zostaną najnowsze sposoby planowania i prowadzenia skutecznej rehabilitacji zarówno samych dysfunkcji stawu kolanowego jak i dolegliwości z okolicy tego stawu, spowodowanych zaburzeniami w innych okolicach ciała.

Szkolenie zapewnia maksimum umiejętności praktycznych do natychmiastowego wykorzystania w praktyce.

Małe grupy

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach, zapewniamy 5 wykwalifikowanych asystentów dla 25 uczestników szkolenia.

Materiały szkoleniowe

W koszt kursu zawarte są bogate materiały szkoleniowe,

Wyżywienie

W trakcie trwania kursu zapewniamy 2 ciepłe posiłki oraz przekąski i napoje w trakcie przerw.

Serdeczenie zapraszamy!

Centrum Synergia to nowoczesna placówka rehabilitacyjna. Dysponuje dwiema, bogato wyposażonymi salami gimnastycznymi oraz nowoczesnym gabinetem fizykoterapii (200m²). Centrum Synergia oferuje fizjoterapię według najwyższych standardów. Prowadzi ją wyspecjalizowana i doświadczona kadra terapeutów, która stale podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach, a także uczestnicząc w licznych konferencjach i kongresach. W ramach współpracy z Międzynarodową Federacją Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT) i Europejską Federacją Akademii Szkół Terapeutów Manualnych (European Federation of Academies for Manual Therapy – EFAMT), Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Polskim Towarzystwem Traumatologii Sportowej fizjoterapeuci Centrum Synergia doskonalą umiejętności z zakresu rehabilitacji po urazach i operacjach ortopedycznych w obrębie stawu kolanowego, barkowego, skokowego, usprawniania w schorzeniach kręgosłupa, w chorobach reumatoidalnych oraz neurologicznych. Centrum Synergia specjalizuje się w rehabilitacji sportowej, współpracuje z klubami sportowymi (Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Olimpia Piekary, Gomola Trans Airco Grupa Kolarska, Rozwój Katowice i inne) zapewniając fachową pomoc fizjoterapeutyczną, obejmującą wiele uznanych na świecie metod z zakresu kinezyterapii oraz nowoczesnej fizykoterapii. Równocześnie terapeuci Centrum Synergia prowadzą wykłady i seminaria z zakresu profilaktyki zdrowia dla firm, fundacji, podczas festiwali i imprez masowych propagujących zdrowy styl życia, na potrzeby wyższych uczelni.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt oraz wysłanie wypełnionego wniosku na poniższy adres e-mail.

Kontakt e-mail

rejestracja@centrum-synergia.pl monikatiffert@gmail.com

Karta zgłoszeniowa

Wypełnić i wysłać na adres e-mail