stat4u

Diagnostyka i nowoczesne metody usprawniania stawu kolanowego

Diagnostyka i nowoczesne metody usprawniania stawu kolanowego w aspekcie biomechanicznej całości kończyny dolnej


  
 

Charakterystyka: Kurs przeznaczony dla mgr fizjoterapii, fizjoterapeutów z tytułem licencjata, techników fizjoterapii. Celem kursu jest zapoznanie uczestników z szeroko rozumianą diagnostyką, badaniem klinicznym, leczeniem zachowawczym, operacyjnym oraz kompleksową rehabilitacją w przypadkach różnych patologii stawu kolanowego. Czas trwania: 2 sesje dwudniowe I stopień – diagnostyka (2 dni) II stopień – kompleksowa rehabilitacja (2 dni). 

 
Terminy:
I stopień 13 – 14.04.2019.
II stopień: - do uzgodnienia z uczestnikami szkolenia.
 
 
Koszt jednego modułu szkolenia: 950zł
Wymagana jest zaliczka w wysokości 200zł. Szczegóły w regulaminie.
 
 
Promocja!
 
Do 30.03.2019r. 
 
Pierwszy moduł 750zł + 150zł Prosektorium - studenci
Pierwszy moduł 850zł + 150zł - osoby z pełnym wykształceniem

Drugi moduł 750zł - studenci
Drugi moduł 850zł - osoby z pełnym wykształceniem

 
Oba moduły 1500zł – studenci (cena obejmuje Prostektorium)
Oba moduły 1700zł – osoby z pełnym wykształceniem
(cena obejmuje Prostektorium)Płatność przelewem na konto:
mBank
82 1140 2004 0000 3202 4771 4867
w tytule płatności: DIAGNOSTYKA STAWU KOLANOWEGO
Centrum Synergia Monika Tiffert
Ul. Paderewskiego 15/1
41-500 Chorzów
 

 
  
 


Zasady naboru

 

Dostarczenie podania – formularz zgłoszeniowy (dostępny do pobrania ze strony internetowej), kserokopii dyplomu ukończenia studiów (szkoły policealnej). Przyjęcie odbywa się na podstawie analizy dostarczonych dokumentów oraz kolejności zgłoszeń.

 

Warunkiem uczestnictwa w II stopniu szkolenia jest ukończenie I stopnia.

 
Część ortopedyczna warsztatów prowadzona będzie przez znanego specjalistę dr Piotra Chomckiego-Bindasa (http://www.chomicki-bindas.pl/), ortopedę od lat związanego z leczeniem urazów kończyny dolnej oraz urazami sportowymi.
Sposoby postępowania fizjoterapeutycznego prezentowane będą przez doświadczonych w rehabilitacji sportowej fizjoterapeutów: mgr Monikę Tiffert, mgr Tomasza Nowackiego oraz mgr Pawła Niewiadomego. Nasi trenerzy posiadają bogate doświadczenie kliniczne, posługują się w codziennej pracy szeregiem nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych (PNF, Centralna Stabilizacja, Terapia Manualna, Kinesiology Taping i inne). Warsztaty podzielone są na dwa moduły.
 

 
 
W module pierwszym przybliżone zostaną zagadnienia z anatomii (w tym bogate zajęcia warsztatowe z zakresu anatomii palpacyjnej), biomechaniki, oraz omówione najczęstsze urazy stawu kolanowego. Zaprezentujemy również szczegółowe badanie kliniczne i obrazowe w bardzo ciekawy sposób przekazane przez dr Chomickiego – Bindasa – specjalistę ortopedę. Wszyscy uczestnicy szkolenia nauczą się w profesjonalny i bezpieczny sposób przeprowadzać badanie stawu kolanowego oraz powiązanych z jego funkcją stawów, które pozwoli zaplanować i przeprowadzić w pełni skuteczna terapię!
 

 
MODUŁ PIERWSZY OBEJMUJE RÓWNIEŻ BOGATE ZAJĘCIA W PROSEKTORIUM!!!
W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia „namacalnie” poznają wszystkie struktury wewnątrz stawu kolanowego, przeprowadzone w Prosektorium Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przez doświadczonego wykładowcę anatomii palpacyjnej mgr Michała Szlęzaka.
 
                     
 
Moduł drugi dotyczyć będzie leczenia zachowawczego oraz pooperacyjnego w najczęstszych urazach i dysfunkcjach stawu kolanowego oraz rehabilitacji po nich. Zaprezentowane zostaną najnowsze sposoby planowania i prowadzenia skutecznej rehabilitacji zarówno samych dysfunkcji stawu kolanowego jak i dolegliwości z okolicy tego stawu, spowodowanych zaburzeniami w innych okolicach ciała.
 
SZKOLENIE ZAPEWNIA MAKSIMUM UMIEJĘTNOSCI PRAKTYCZNYCH DO NATYCHMIASTOWEGO WYKORZYSTANIE W PRAKTYCE GABINETU!!!
 
 
 
 
Zajęcia będą prowadzone w małych grupach, zapewniamy 5 wykwalifikowanych asystentów dla 25 uczestników szkolenia.

W koszt kursu zawarte są bogate materiały szkoleniowe, 2 obiady, poczęstunki w czasie przerw kawowych.
Serdecznie zapraszamy!
 

 
Centrum Synergia
Centrum Synergia to nowoczesna placówka rehabilitacyjna. Dysponuje dwiema, bogato wyposażonymi salami gimnastycznymi oraz nowoczesnym gabinetem fizykoterapii (200m²). Centrum Synergia oferuje fizjoterapię według najwyższych standardów. Prowadzi ją wyspecjalizowana i doświadczona kadra terapeutów, która stale podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach, a także uczestnicząc w licznych konferencjach i kongresach. W ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii, Polskim Towarzystwem Traumatologii Sportowej oraz Polskim Towarzystwem Rehabilitacji fizjoterapeuci Centrum Synergia doskonalą umiejętności z zakresu rehabilitacji po urazach i operacjach ortopedycznych w obrębie stawu kolanowego, barkowego, skokowego, usprawniania w schorzeniach kręgosłupa, w chorobach reumatoidalnych oraz neurologicznych. Centrum Synergia specjalizuje się w rehabilitacji sportowej, współpracuje z klubami sportowymi (Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Olimpia Piekary, Gomola Trans Airco Grupa Kolarska, Rozwój Katowice i inne) zapewniając fachową pomoc fizjoterapeutyczną, obejmującą wiele uznanych na świecie metod z zakresu kinezyterapii oraz nowoczesnej fizykoterapii. Równocześnie terapeuci Centrum Synergia prowadzą wykłady i seminaria z zakresu profilaktyki zdrowia dla firm, fundacji, podczas festiwali i imprez masowych propagujących zdrowy styl życia, na potrzeby wyższych uczelni.
 
 
 

 
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
(32) 736 60 08 , 504 147 302 
e-mail:

Zdecydowanych prosimy o pobranie karty zgłoszeniowej (format *.doc), wypełnienie i odesłanie na jeden z powyższych adresów.
 
 
Zadaj pytanie
Chcesz zadać pytanie
naszym
fizjoterapeutom?
więcej...
  • Ruch Chorzów
  • Gomola Trans Airco
  • SUM
  • Paweł Urbańczyk
  • NZOZ
  • Wyższa Szkoła Bankowka
  • Silesia MTB
  • Corporate Wellness
  • AtakSport
Jesteśmy pierwszą w Chorzowie Katowicach i jedną z nielicznych na Śląsku Prywatną Praktyką Fizjoterapeutyczną. Tworzymy zgrany, doświadczony zespół fizjoterapeutów. Jesteśmy członkami wielu Towarzystw Naukowych - Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF), Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej (PTTS), Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej (PTMS), Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji (PTR). Tworzymy centrum rehabilitacji na najwyższym poziomie, stosujemy najnowsze osiągnięcia z zakresu fizjoterapii, fizjologii i medycyny. Usprawnianiamy pod względem medycznym, fizycznym i emocjonalnym.